KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7429040
nr 742 9040
Akvarell
Tom Clough, Engelskt kustlandskap, sign. 1913. motivets mått: 43x63
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 27 februari 2012
27/2 15:51:22
- Klassiska
Signe Persson-Melin (f. 1925)